Teknoloji

Standart Kazan
Buhar üreten makinaların temel versiyonlarında kazanlar, temiz su için ayrıca rezervuar görevi de görmektedir. Tam dolu su kapasitesi ile yaklaşık iki saatlik çalışma sunar.( modele bağlı olarak) Bu ürünler uzun süre dayanıklı olmaları için korozyon ve kireç önleyici 304 paslanmaz çelikten üretilmektedirler.
Limitsiz Çalışma
Buharlı temizlik makinalarımızda iki adet su haznesi bulunmaktadır: Basınçlı kazan tankı ve basınçsız su tankı. Bu sistem makine çalışmaya devam ederken dahi su tankına su eklemenize olanak tanır. Menikini’nin limitsiz çalışma özelliği sayesinde kazanda su bittiğinde bile elektrik sensörler bunu fark eder ve otomatik olarak su tankından kazana su dolumunu gerçekleştirir. Sonuç olarak su tankı dolu olduğu sürece basınçta ve sıcaklıkta herhangi bir düşüş olmaz.
Sürekli Su Dolum Ağzı
Bazı endüstriyel makinalarımızın bir su hortumuna bağlanarak ihtiyacı olduğu kadar suyu otomatik olarak sürekli temin ettiği çıkışları vardır. Eğer bağlanabilecek bir alan yok ise manuel olarak su dolumu da yapılabilmektedir.
Deterjan Tankları
Bu tanklar ise deterjan konulmak istenildiğinde kullanılan alandır. Bazı makinalarımız kolay kullanımı olan bir deterjan püskürtme tuşuna sahiptir ve istenildiğinde bu şekilde kullanılabilir. Ancak yine de Menikini ürünlerinin özelliği kimyasal kullanımı olmadan temizliği ve sanitizasyonu gerçekleştirebilmesidir.